Monday , May 21 2018
Lajmi i fundit

Ministri Shala viziton Ulqinin: I DHURON 800 LIBRA BIBLIOTEKËS

kujtim-shalaTë premten në Ulqin qëndroi për vizitë zyrtare ministri i kulturës, rinisë dhe sportit i Republikës së Kosovës Kujtim Shala. 

Ai fillimisht u takua me  kryetarin e Komunës Nazif Cungu dhe bashkëpunëtorët e tij.

Në takim u bisedua për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit të Ministrisë së kulturës dhe institucioneve kulturore të Kosovës me Komunën e Ulqinit.

Ministri Shala më pas vizitoi  Bibliotekën e qytetit të cilës i dhuroi rreth 800 libra dhe lektyra shkollore.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top