Thursday , May 28 2020
Lajmi i fundit

Ministria: SHPËRBLEHEN NËNTË NXËNËS DHE ARSIMTARË NGA ULQINI

ShkollaNë vitin 2018 nëntë nxënës dhe arsimtarë nga Ulqini u shpërblyen nga Fondi për Cilësi dhe Talente të Ministrisë së Arsimit të Malit të Zi.

Nxënësit janë: Allmir Dodiq, Antonella Gazivoda, Diandra Koçan, Millivoje Pajoviq dhe Nora Selçanin, si dhe profesorët e tyre: Abela Avdiu, Naim Duraku, Ahmet Markasheviq dhe Arlinda Sukaliq.

Sipas fjalëve të ministrit Damir Shehoviq, aksioni i ngjashëm, gjegjësisht investimi në më të mirët, do të vazhdojë edhe këtë vit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top