Thursday , May 24 2018
Lajmi i fundit

“Monitori” për Abazoviqin në krye të URA-së: LËVIZEN KUFIJT E NORMALES

Foto: Portal Vijesti

Foto: Portal Vijesti

Lëvizje qytetare URA ka bërë të dielën sfidë të re, të rëndësishme në shoqërinë malazeze, shkruan e përjavshmja e pavarur “Monitor”.

Siç vlerëson kjo gazetë, përzgjedhja e Dritan Abazoviqit për lider të URA-së është shenj që këtu mund të lëvizen kufijtë dhe me kohë ajo çfarë është normale, mund të bëhet e zakonshme dhe në interes të të gjithëve.

“Ndoshta ky nuk është hap i madh për Dritanin, por mund të jetë për Mal të Zi”, theksohet në komentin e “Monitorit” duke theksuar fjalët e Abazoviqit që: “Të gjithë mund të ecnim rrugës më të lehtë, që ta kemi më rehatshëm, por zgjodhëm rrugën më të vështirë dhe të vetmen të saktë”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top