Sunday , January 24 2021
Lajmi i fundit

Monstat: BIE KONSIDERUESHËM NUMRI I TË PUNËSUARVE NË ULQIN

Ilustrim, Buxheti, Budzet, Novac, Paratë, Euro, Grafikon, GrafikuSipas të dhënave të Monstat-it, numri i të punësuarve në Ulqin në vitin e kaluar ra konsiderueshëm në krahasim me një vit më herët.

Kështu në fund të vitit 2020 ky numër ishte pak mbi 4.000 ose rreth 800 më pak se një vit më parë.

Paga mesatare në këtë komunë është po ashtu mjaft e ulët dhe në nëntor ishte 426 euro.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top