Sunday , July 5 2020
Lajmi i fundit

Monstat: PAGA MESATARE NË ULQIN NË KORRIK ISHTE 398 EURO

EuroPaga mesatare në korrik në Ulqin ishte më e ulëta në vend, tregojnë të dhënat e Entit Shtetëror për Statistikë – Monstat.

Siç theksohet, paga mesatare pa tatime dhe kontribute muajin e kaluar në këtë komunë ishte 398 euro, ndërsa mesatarja në nivel të Malit të Zi ishte 511 euro.

Paga mesatare në Tivar në korrik ishte 516, në Budvë 536, ndërsa në Tivat 647 euro.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top