Monday , June 25 2018
Lajmi i fundit

Moti: BARAZOHEN TEMPERATURAT E AJRIT DHE DETIT

ShiPothuajse në tërë Dalmacinë është në fuqi meteoalarmi i kuq, ndërsa situate është veçanërisht e vështirë në Zarë ku për disa orë të hënën ra madje 200 litër shi për metër katror!?

Meteorologët thonë se edhe në Adriatikun jugor janë të mundshme reshjet e bollshme, si dhe që të marten do të mbizotërojë mot kryesisht me vranësira, me shi, rrebesh dhe bubullima të përkohshme.

Përndryshe, të hënën në ora 15 në Ulqin temperaturat e ajrit dhe detit ishin pothuajse të barabarta dhe rezultonin 24, gjegjësisht 23 gradë Celsius.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top