Monday , February 17 2020
Lajmi i fundit

MPB: NË ULQIN MBI 10 MIJË AUTOMJETE TË REGJISTRUARA

Automobili, AutomjeteNë territorin e Komunës së Ulqinit ka mbi 10.000 automjete të regjistruara, mëson Portali Ul-info.

Numri i automjeteve është në rritje dhe këtë e tregon statistika e para pesë vitesh kur në Ulqin ishin rreth 7.400 automjete.

Sipas vlerësimit të Entit Shtetëror për Statistikë – Monstat, në këtë Komunë jetojnë rreth 20.000 banorë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top