Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

MPB: RREZIK NGA PËRMBYTJET PËR FUNDJAVË NË DELTËN E BUNËS

Lumi Buna, Rijeka BojanaNga Drejtoria për situata emergjente e MPB-së u njoftua që të premten, të shtunën dhe të dielën ekziston mundësia e rritjes së konsiderueshme të nivelit të Liqenit të Shkodrës dhe lumit Buna, gjë që mund të shkaktojë përmbytje në zonën e Liqenit dhe grykëderdhjeve të lumit.

“Apelojmë tek qytetarët që në zonata potencialisht të rrezikuara nga përmbytjet, të ndërmarrin masat preventive për mbrotjen e të mirave materiale, si dhe të përcjellin njoftimet të cilat do ti përgatisin organet kompetente shtetërore”, thuhet në kumtesë.

Shtohet që qytetarët dhe institucionet do të informohen “për situatën meteorologjike dhe veprimet eventuale të mëtejme”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top