Wednesday , April 24 2019
Lajmi i fundit

Muaji i Ramazanit: NESËR TERAVITË E PARA, TË MËRKURËN DITA E PARË E AGJËRIMIT

Xhamia e detareve, Dzamija pomoracaNga Bashkësia Islame njoftuan se të mërkurën, me 16 Maj, është dita e parë e muajit të Ramazanit.

Kjo do të thotë se të martën do të falet teravia e parë.

Dita e parë e Bajramit të Ramazanit është 15 Qershori.

Nga ky institucion fetar të gjithë besimtarëve dhe besimtareve ia uruan muajin e Ramazanit me dëshirë që ta agjërojnë me kënaqësinë e Zotit, lumturinë familjare dhe solidaritetin e xhematit.

One comment

  1. larg-nga-ulqini

    Urime, por cka asht xhemati?

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top