Wednesday , February 26 2020
Lajmi i fundit

Muzeu i Ulqinit: EKSPOZITË KUSHTUAR GËRMIMEVE ARKEOLOGJIKE NË RISAN

Trg robovaQendra për Konservim dhe Arkeologji e Malit të Zi në bashkëpunim me Qendrën për Kulturë në Ulqin dhe Muzeun e Ulqinit organizon ekspozitën me emër ΣYNÉXEIA – CONTINUUM – TRAJANJE kushtuar gërmimeve arkeologjike në Risan.

Ekspozita do të hapet të shtunën me 27 korrik në ora 20 në Galerinë Artistike të Muzeut të Ulqinit, e nën patronatin e Ministrisë së Kulturës.

Ekspozita mund të shihet deri me 27 gusht.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top