Tuesday , June 25 2019
Lajmi i fundit

Ndryshime në Polici: TAGANI SHEF, TOMOVIQ KOMANDIR, QETKOVIQ SHEF I KRIMINALISTIKËS

Policia Ulqin, Policija UlcinjZyrtari i deritashëm i Policisë Kufitare Arben Tagani është shefi i ri i Njësisë së Sigurisë në Ulqin, mëson Portali Ul-info.

Komandir i ri i policisë do të jetë Nikolla Tomoviq, gjersa funksionin e shefit të kriminalistikës do ta ushtrojë Bllazho Qetkoviq.

Dorëzimi i detyrave është kryer të premten, pas vendimit të Kolegjiumit të Drejtorisë së Policisë për emërimet e reja në Policinë e Ulqinit.

One comment

  1. 90% shqiptar jetojne ne Ulqin dhe 2 jo shqiptare zgjedhen ne pozita te larta policore. Nuk ka ndryshuar situate, eshte e njajt si ne kohe to komunizmit, apo monizmit si po e thrasin tani ne kohnat moderne.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top