Monday , July 16 2018
Lajmi i fundit

Në “Ditët e Diasporës në Anë të Malit 2017”: PERFORMOJNË MË TË MIRËT E AHENGUT SHKODRAN

Të mërkurën mbrëmje më datë 09. Gusht në qendër Katërkollë do të mbahet manifestimi  “Ditët e Diasporës 2017 në Anë të Malit” ku parashihet një show i vërtet i muzikës popullore qytetare.

Atë natë do përformojnë live këngëtarët më të mirë të Ahengut Shkodran më bilbilin e këngës qytetare vendasen tonë Egzona Salaj. Po ashtu nga diaspora jonë do jenë të ftuar Haxhi Zeneli, valltarët Hana dhe Lexi Demiraj si dhe shumë të tjerë.

Nga Ahengu Shkodran do jetë Mukades Çanga, Ilsi Ademi , Orjeta Kelaj dhe Klodiana Vata nën përcjelljen e mjeshtrave të muzikës Ilit Zoga dhe Hil Dajani.

Manifestimi fillon në ora 21:00.thumbnail_program 1

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top