Friday , April 19 2019
Lajmi i fundit

Në Elbasan: ÇMIMI I PARË PËR GRUPIN BURIMI

FestivaliNë FESTIVALIN e 18 të këngës qytetare në Elbasan , grupi i burrave BURIMI solli ne këtë qytet freskinë dhe bukurinë e këngëve të kënduara në Ulqin.

Juria profesionale e festivalit ja ndau grupit BURIMI, çmimin e parë MUHARREM GURRA, duke e shoqëru me diplome dhe medalje.

Grupin e burrave BURIMI e udhëhequr nga prof. Mustafa Zhugjeli e përbejnë : Ali Zhugjeli, Muhamet Hasa, Isak Milla, Xhaudet Llazorja, Fatmir Mani dhe Husein Hasanaga.

One comment

  1. Brravo burra, urime e ishalla ju man shnetja e na gzoni gjithmon

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top