Wednesday , March 20 2019
Lajmi i fundit

Në fillim të majit: ARTISTËT NGA ULQINI PERFORMOJNË NË NJUJORK

NewArtistët nga Ulqini do të qëndrojnë në Njujork në fillim të muajit të ardhshëm nën organizimin e Fondacionit kulturor Shqiptaro – Amerikan.

Në Symphony Space, në Brodvej, me 6 maj, fillimisht do të mbahet koncerti i muzikës klasike „Belcanto Dolcino“, e pastaj Teatri „Teuta“ do ta luajë shfaqjen „Nana“, regjinë e së cilës e bëri Munib Abazi.

Ai ftoi të gjithë emigrantët tanë në Amerikë, e në veçanti ato që jetojnë në këtë zonë, që në kohë të rezervojnë biletat duke theksuar se do të mund të shijojnë muzikë të shkëlqyer dhe dramë të jashtëzakonshme, e cila u prit mirë nga publiku.

Moderator i programit do të jetë prof. Ismet Karamanaga.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top