Friday , January 15 2021
Lajmi i fundit

Në fund të shtatorit: NIS NDËRTIMI I AKUA PARKUT

Akua parkKompania e njohur turke “Polin” duhet në fund të shtatorit të fillojë ndërtimin e akva parkut në Plazhin e madh.

Ky objekt do të ndërtohet, siç mëson portali UL-info, në pronën e komunës, në sipërfaqen prej rreth 27 mijë metër katror.

Në takimin e kryetarit të komunës Fatmir Gjeka me përfaqësuesit e kësaj ndërmarrje turke është dakorduar që prona të merret me qira për 30 vite, ndërsa çmimi i qiramarrjes do të jetë rreth 30 mijë euro.

Investimi i përgjithshëm do të jetë rreth 4,5 milion euro. pritet që në akva park të punësohen prej 50 deri në 80 punëtorë.

Firma “Polin” është themeluar në vitin 1976 dhe ka 2500 akva parqe në 90 shtete.

2 comments

  1. akva parqe 😛 … P.S. lajm shum i mire

  2. Si portparoli i Fatmir Gjekes jeni ju te ketij portali vec lajme pozitive ku jan kritikat per kete pushtet ku jan 100 ditet un nuk shoh asnjifare ndryshimit me pushtetet e kaluara

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top