Monday , July 13 2020
Lajmi i fundit

Në garën në Paris: PRODANOVIQ I PESTI NË BOTË

Nikola ProdanovicPrej më 27 deri më 30 nëntor është mbajtur Kampionati botëror në Jujutsu në Paris.

Anëtari i skuadrës malazeze në kategorinë deri në 85 kg, Ulqinaku Nikolla Prodanoviq, zuri vendin e pastë në konkurrencën tejet të fortë të luftëtarëve më të mirë në botë.

Gjatë kësaj gare ai bëri gjashtë ndeshje, ku realizoi katër fitore dhe dy humbje.

Nikolla Prodanoviq ishte anëtarë shumëvjeçar i karate dhe jujutsu klubit “Albulena” dhe është përfaqësues i rregullt i skuadrës së Malit të Zi. Çdo vit ishte kampion i Malit të Zi në kategorinë e vet.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top