Thursday , June 20 2019
Lajmi i fundit

Në grykëderdhjen e Bunës: TË DIELËN GJENDJA NËN KONTROLL

Plazhi i vogelMbas stuhisë së djeshme jugore dhe valës së madhe të baticës, situata është përmirësuar ndjeshëm në hapësirën e komunës së Ulqinit dhe grykëderdhjen e lumit Buna.

„Gjendja është nën kontrollë. Lumi mund të derdhet më lehtë dhe niveli i tij është në rënie të lehtë“, thonë pronarët e shtëpizave dhe restoranteve në Bunë.

Situata është më e vështirë në rrjedhën e sipërme të Bunës, gjegjësisht në fshatrat Lisën, Bore dhe Fraskanjel, ku pasojat e përmbytjeve do të ndjehen për javë të tëra.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top