Wednesday , June 3 2020
Lajmi i fundit

Në Këln: ULQINAKU XHEMAL ELEZAGA BËHET DOKTOR I SHKENCAVE NATYRORE

IMG-e123d4dde4749df952e6e0d374fd763e-VI riu nga Ulqini, Xhemal Elezaga, e mbrojti të marten, ne Universitetin e Këlnit në Gjermani temën e doktoraturës nga Kimia klinike dhe fitoi titullin doktor i shkencave natyrore.

Xhemali karrierën e tij do ta vazhdojë ne Klinikën Universitare – Uniklinik në Këln.

Përndryshe, ai punon si asistent në Fakultetin e Mjekësisë së Këlnit, ne landen Kimia klinike.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top