Thursday , May 23 2019
Lajmi i fundit

Në Lezhë: HAFIZ ALI ULQINAKU QYTETAR NDERI

Hafiz_Ali_Ulqinaku_393744204Me 23 prill në mjediset e Bibliotekës së qytetit në Lezhë, bashkia e këti qyteti organizon një veprimtari shkencore në përkujtim të jetës së personalitetit të shquar të komunitetit musliman, mësuesit, përkthyesit dhe studiuesit Hafiz Ali Ulqinaku.

Manifestimi do të quhet “Hafiz Ali Ulqinaku – Mësues i popullit dhe qytetar nderi i Lezhës”.

Në këtë manifestim do të marrin pjesë me kumtesa edhe kryeimami i Ulqinit h. Ali ef. Bardhi dhe studiuesi Sutki Malohoxha.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top