Monday , July 16 2018
Lajmi i fundit

Në pjesën e pasme të Kopakabanës: FIKEN DY ZJARRE TË SHKAKTUARA ME DASHJE

 

image-0-02-04-f9d9aa42abd434a2ba73dde2498969d0b12cf233156ea4d2dae0abcf3dd6eb51-VZjarrfikësit e Ulqinit të hënën mbrëma kishin shumë punë. Zjarri i cili pak pas orës 18 shpërtheu në pjesën e pasme të plazhit “Kopakabana” u fik saktësisht pas katër orëve të betejës me flakën.

I bartur nga era e fortë veriore zjarri u përhap shpejt, por aksioni i shpejt dhe efikas i 20 punonjësve të Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit, pesë makinave të zjarrfikësve dhe dy cisterna private.

Por, vetëm gjysmë ore pas fikjes së zjarrit u shkaktua qëllimisht tjetri, shumë pranë vendit ku shpërtheu i pari, por mbas njëzet minutash u fik.

One comment

  1. Larg-Nga-Ulqini

    Kurr nuk u ndegjue dicka mire per Shtoj. Kush jane ata njerz qe ne kete vape shkaktojne zjarre me qellim? Jo dashamire te shtojakve dhe atyne qe gjenden ne pushim.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top