Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Në Podgoricë: UDSH NË KOALICION ME PDS, PB DHE PL

PodgoricaUnioni demokratik i Shqiptarëve në zgjedhjet e ardhshme lokale në Podgoricë do të marr pjesë në koalicionin parazgjedhor me Partinë Boshnjake, Partinë liberale dhe Unionin demokratik të Shqiptarëve, shkruajnë mediet e Podgoricës.

Siç thuhet, marrëveshja për pjesëmarrje është arritur dhe ka mbetur vetëm të verifikohet në organet partiake.

Bartësi i kësaj liste do të jetë Slavolub Stijepoviq nga PDS, ndërsa zgjedhjet në kryeqytet janë caktuar me 25 maj.

 

5 comments

  1. Me falni por un si antar i UDSH nuk jam I knaqun hic qi rini tuj ba kolacijon me PDS a e shihni se prej vitit vit jeni tuj tret votusit e vet me at politik. A vec mendoni per vete e partia le te shkrihet kadal.

  2. Bravo udsh.une si anetare I forces pajtohem me ju plotesisht sepse jeni shume real ndaj votuesve te vet.ma mir haptas se kta te mit nen tavolina.

  3. Gjithe cila parti qi hyn nji her ne koalicijon me Pds ato me vite shkrihen per mrena edhe ja marin antaret partive te vogla qe per disa parti qi jan shkrir permrenda qe ka pas kolicjone me PDS partijat LS,narodna sloga,SDP isht tuj u shkri Udsh ne at rug tash edhe Forca isht nis ne at rug populli thot un nese ta jap voten ty si parti edhe ti e cen voten e jeme ne PDS ather un mun me ja jap vet direct voten pa shku un ty e ti atij.Ateher kjo isht per iteresat e veta te disave

  4. Udsh e ka ba gjan ma te mire per mu edhe Pse sjam anetare I udsh nuk pajtohem sabo me ty hic por menej se udsh me udheheqes si metin vetem para ecen.selam

  5. Ilir un jam tuj pa se isht tuj ec permrapa per gjithe vijet e ti urdhna e banu antar I UDSH qi un ta shaf veten se jam gabim

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top