Thursday , October 1 2020
Lajmi i fundit

Në Qendër për kulturë: U FESTUA DITA E FLAMURIT

Koreodrama-Kalendari-Ulqin-Ulqini-2012.8Me rastin e ditës së flamurit, 101 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë dhe 570 vjet nga ngritja e flamurit kombëtar, Këshilli nacional i Shqiptarëve në Mal të Zi të enjten në Ulqin organizoi Akademinë solemne.

Për rëndësinë e kësaj feste të madhe për Shqiptarët foli kryetari i këtij institucion Genci Nimanbegu.

Me këtë rast është zhvilluar program i pasur kulturor-artistik në regjinë e Munib Abazit i cili i entuziazmoi të gjithë të pranishmit të cilët e mbushën plotë Sallën e madhe të Qendrës për kulturë.

4 comments

 1. Bukur brenda salle por si arsyetohet jashte saj, perse munguan flamujt ne rruge, apo nuk duhej prishur qefi ndokuj ne kohe fushate…..

 2. Filluan investimet,duhet disesi me gjera te vogla mi mashtu kte popull.Kjo eshte nje mashtrim i panjohtur qe se ka ba askush ne skenen politike te Ulqinit se cka eshte tuj ba Forca.Sikur te kishte mehanizem qe te shtyhen zghedhjet lokale ne Ulqin ashtu si shtyhet afati i fillimit te ndertimit te hoteleve ne Ulqin ,Ulqini do te ec perpara.
  Edhe kremtimi i Dites se Flamurit ishte nje rast qe Forca e tregoj vehten qe ka frig te mos i prish mardhaniet me DPS.
  Ne rruget e Ulqinit asnje flamur-vetem te mos i bijn ne sy organeve shtetrore…
  Te nderuarit bashkeqytetare .Nese keni mendim te votoni per DPS votoni direkt se ma se pakti do te fitoni ju direkt.
  Mas u mashtroni me ja dhan Partive Shqiptare voten qe pas votimeve do te nenshkruajn koalicionin pa asnjefar kushtesh me DPS dhe qe te kejn interes vetem disa persona nga keto parti.
  Mos harroni kurr se kte e beni Forca dhe PD ne votimet e fundit.
  Apo ndoshta kane pas voten e juaj qe te ju mashtrojn.
  Ju persris ,keni koh mjaft te mendoni,te analizoni aktivitetet e Forces dhe PD.
  Mos harroni fjalet e Nazif Cungut ne fushatat e meparshme parazgjedhore
  -Valdanosi mu kthy ish pronarve(Cka u be)
  -Ndertimi i Galebit dhe puntoret e Galebit(a e mbajti premtimet)
  -Ndertimi i Jadranit(cdo her shtyhet afati i fillimit te ndertimet dhe cdo her me para zgjedhjeve)
  – Kur erdhen ne pushtet premtuan se do te shendrohen ne nje organizate per pastrim dhe cdo jave do te organizojne aktion per pastrimin e Ulqinit(a mbajten premtimin.Me duket se tash papastertia nuk i pengon)

  Mos lejoni te ju mashtrojne

 3. turp per kryetarin e komunes qe nuk pat flamuj neper rruga, cfar kombsiet ka ky kryetari jon ???
  T U R P edhe nje her.

 4. Turp,turp par ai tesh para votimeve pa prun investimet e mdha ne Ulqin.Par a dini se i kajn vu investitoret nji kusht Kryetarit e aj eshte se nese nuk fillojn deri me 26 Janar investimet do te mbesen te fillojne deri me votimet e reja dhe kshtu me radh deri sa Kryetari ta ket mjaft .Kta jane si at te pit me raki por kta jane te pit politikisht.Kta nuk dijn kur isht ball deri sa ti kryjne punet e veta.Sinqerisht deri sa ishte UDSH ne pushtetin lokal dhe Ministri per Pakica ishte nga radhet e kesaj partie zeri jone u ndegjonte cdo kund si dhe ne Parlament .Dhe tani zeri i deputeteve shqiptar nuk ndegjohet fare.
  Te nderuar bashkeqytetar ,menden ne kry se cilin votoni.Me voten e juaj kontriboni per te miren e qytetit ton.
  Por ne fund te ju them edhe kte vetem UDSH nuk lidh koalicion me askend pa kushte e sidomos me DPS.
  E dini vet cfare koalicioni ben Forca dhe PD me DPS.Turp per shqiptaret.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top