Sunday , September 27 2020
Lajmi i fundit

Në Shtoj: ARRESTOHEN 15 SHTETAS TË HUAJ

Prangat, Lisice, Policia, PolicijaNë Shtoj mbrëmë janë arrestuar 15 shtetas të Avganistanit dhe Irakut, është thënë “Vijestit” jozyrtarisht nga Drejtoria e policisë.

Bëhet fjalë për disa familje me fëmijë. Sipas të njëjtit burim ato janë arrestuar tek katedralja katolike në këtë vendbanim.

Ato do ti marrin në pyetje inspektorët e policisë së Ulqinit.

Me shumë mundësi bëhet fjalë për kalim ilegal të kufirit, ndërsa për momentin nuk ka shenjë që bëhet fjalë për trafikim të organizuar njerëzish.

 

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top