Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Në Tiranë: TRE MEDALJE TË ARTA PËR ALBULENËN

Albul 1Klubi i Karatesë Albulena mori pjesë këtë fundjavë në turneun e parë ndërkombëtar “Kupa Energjia 2018”, i cili u mbajt në Tiranë.

Në këtë garë morën pjesë dy garues nga ky klub i suksesshëm nga Ulqini, të cilët fituan 3 medalje të arta.

Art Ujkashi fitoi dy të arta, njërën në kata për grupmoshën 2005-2006, si dhe në lufta në kategorinë -45kg.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top