Thursday , October 22 2020
Lajmi i fundit

Në Ulqin: TAKIMI I ARTISTËVE SHQIPTARË

Shefika Gjoni, Rrjeti i grave shqiptare (1)Rrjeti Global i Gruas Shqiptare, më 8 dhe 9 gusht, organizon manifestimin “Takimi i artistëve shqiptarë”.

Ceremonia e hapjes së manifestimit do të zhvillohet ditën e shtunë, më 8 gusht, në ambientet e hotelit “Albatros” në Ulqin, me fillim në ora 21.

“Pjesëmarrës do të jenë artistë të shquar nga fusha e letërsisë, pikturës dhe muzikës, siç janë piktorët Gjelosh Gjokaj, Flutura Maci dhe Vahida Nimanbegu, shkrimtarja Flora Brovina, pianistja Iliriana Gjoni, si dhe shumë artistë të tjerë nga Shqipëria, Kosova dhe trojet tjera shqiptare”, njoftojnë nga Rrjeti Global i Gruas Shqiptare.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top