Wednesday , May 22 2019
Lajmi i fundit

Në xhaminë e Namazgjasë: DUAJA PËR HAXHI

Xhamia e PazaritNë xhaminë kryesore të qytetit, të Namazgjasë, sot është bërë duaja e përbashkët për haxhitë nga Ulqini të cilët këtë vit do të vizitojnë vendet e shenjta myslimane Mekën dhe Medinën.

Sipas asaj që mësoj Portali Ul-info, pelegrinazhin këtë vit do ta bëjnë 30 persona nga komuna e Ulqinit.

Është paralajmëruar që në këtë rrugë të shenjtë haxhitë do të nisen të mërkurën, më 24 shtator.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top