Tuesday , December 11 2018
Lajmi i fundit

Në zgjedhjet lokale: NË FLETËVOTIM DHJETË LISTA

Qendra per kulture, Panorama, Qyteti i UlqinitDeri të marten në mesnatë në Komisionin komunal zgjedhor janë dorëzuar dhjetë lista, mëson Portali Ul-info.

Në zgjedhjet e 4 shkurtit qytetarët e Ulqinit do të mund të zgjedhin tetë parti dhe dy koalicione.

Veçmas në këto zgjedhje do të dalin Partia Demokratike e Socialistëve, Socialdemokratët, Lëvizja qytetare URA, Partia Socialdemokrate, Unioni Demokratik i Shqiptarëve, Forca e Re Demokratike, Demokratët dhe Partia Boshnjake.

Listë të përbashkët dorëzuan Partia Socialiste Popullore dhe Fronti Demokratik, ndërsa listen “Zgjohu Ulqin!” Partia Demokratike, Perspektiva dhe Lidhja Demokratike në Mal të Zi.

One comment

  1. Kta zgjedhje jan me hile qysh tesh se Doktori i Bukur nuk ka me dal e populli ska per ken me votu. Munet me qen se kja isht taktik e Doktorit me u ba gati per zgjedhjet per President, aty ka shansa t mira me fitu, ja n runden e par bela, par t dyten me siguri hahahhahahahaa

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top