Monday , August 10 2020
Lajmi i fundit

Negociatat: ZENKA MINISTËR PËR PAKICA?

mehmed-zenkaNë negociatat me mandatarin për formimin e Qeverisë së re Dushko Markoviq, koalicionit “Shqiptarët të vendosur” është thënë se mund të llogarisin vetëm në ministrinë për mbrojtjen e të drejtat të njeriut dhe pakicave, shkruan “Vijesti”.

Siç thekson kjo gazetë, këtë resor në Qeverinë e ardhshme me shumë mundësi do ta drejtojë lideri i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka.

Përndryshe, gjatë negociatave kishte ngecje për shkak të platformës, sepse nga koalicioni shqiptar kanë insistuar në afate për zgjidhjen e çështjes së komunës së plotë të Tuzit dhe të mirave detare.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top