Monday , May 21 2018
Lajmi i fundit

Nesër në Shas: PROMOVIMI I LIQENIT TË SHASIT SI DESTINACION TURISTIK

ShasiOrganizata ekologjike “Green Home” ka njoftuar se të enjten organizohet hapja solemne e qendrës turistike informative Liqeni i Shasit dhe degustimi i prodhimeve lokale nga rrethina e Liqenit të Shasit.

Solemniteti do të mbahet në brigjet e Liqenit të Shasit (tek restoranti Shas), të enjten, me 16.03.2017, me fillim në ora 11.

Qëllimi i manifestimit është që të promovohen vlerat natyrore dhe kulturore të Liqenit të Shasit, si dhe të prezantohet oferta gastronomike dhe rekreative, veprimtaria dhe oferta tradicionale të cilën e ofron ky destinacion unik turistik në zemër të zonës së mbrojtur të Liqenit të Shasit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top