Sunday , May 31 2020
Lajmi i fundit

Nga e hëna: BUZUKU NUK DO TË JETË MË SEKRETAR PËR URBANIZËM

Valon BuzukuSekretari për urbanizëm dhe rregullim hapësinor të komunës së Ulqinit Valon Buzuku ka lajmëruar kryetarin e komunës Fatmir Gjeka që nga e hëna, me 7 prill, nuk do të jetë më në atë funksion për shkak të arsyeve private.

Ai për 2,5 vite ishte sekretar për urbanizëm dhe në atë periudhë janë miratuar 19 plane dhe është marrë vendimi për punimin e 25 planeve tjera.

Edhe pse nuk është anëtar i PSD-së, Buzuku në atë funksion erdhi në tetor të vitit 2011 me propozim të kësaj parti.

12 comments

  1. mimi-sa di un planet i bje kuvendi e ka procese si bihet pllani, e forca ka pas 11 vet aty qi tan e kan votu, kshtu qi pergjegjsia ma madhe i shken forces per rane se kan qen partia e pare. Ti qenke o i prishun, o sje pi Ulqinit, o se njef Valonin. I vetmi njeri qi i ka nimu njerzve danjigja nkomun, pa leni ata pralla ,juve doni me ju ardh danji malazi aty o danji i huj prej jasht e me tju diftu qefin mir, ti me qen i urt thu sa keq qi shkej.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top