Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Nga fundi i qershorit: KALIMERA POETIKE

Skena verore, Tregu i roberve, Trg robovaManifestimi tradicional “Kalimera poetike” do të mbahet këtë vit, për të 23 vit me radhë, prej më 29 deri më 31 korrik, njoftohet nga Shoqata e artistëve dhe intelektualëve “Art club”.

Mysafirë të kësaj Kalimere do të jenë shkrimtarja nga Shqipëria Mira Meksi, shkrimtari kroat Luko Paletak dhe shkrimtari nga Mali i Zi Fran Camaj.

Ato, siç thane organizatorët, do të kenë, gjatë tre ditëve të kohëzgjatjes së këtij manifestimi, mbrëmje autoriale në Skenën verore në Kalanë e Ulqinit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top