Monday , May 25 2020
Lajmi i fundit

Nga mesi i muajit në Tiranë: TAKOHEN TË RINJTË E MALIT TË ZI DHE SHQIPËRISË

14665610Përfaqësuesja e futbollit për të rinj e Malit të Zi do të luaj nga mesi i këtij muaj ndeshje miqësore me skuadrën përkatëse të Shqipërisë.

Ndeshjet me moshatarët nga Shqipëria janë caktuar për datën 15 tetor të vitit 2013, me fillim në ora 14.00 dhe me 17 tetor me fillim në ora 11.00. Të dy ndeshjet luhen në Tiranë.

Me ndeshjet me Shqipërinë përfaqësuesja e të rinjve të Malit të Zi fillon përgatitjet për turneun e raundit elitar të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Në turneun në Maqedoni, për kundërshtarë, përveç vendasve, të rinjtë malazez do të kenë dhe skuadrat e Turqisë dhe Ishujve Faroe.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top