Sunday , July 21 2019
Lajmi i fundit

Nikolaidis dje në Tiranë: PROMOVIMI I “BIRIT”

andrej_nikolaidis10909Në kuadër të edicionit të parë të Festivalit “Libri dhe Arti” dje në Tiranë u bë promovimi i botimin në shqip të librit “Bir” të Andrej Nikolaidis, fitues i Çmimit për Letërsinë, akorduar nga Bashkimi Europian për vitin 2011.

Këtë roman e përktheu Virgjil Muçi. Romani “Bir” është romani i urrejtjes dhe i dashurisë, intime e universale. Duke ruajtur unitetin e kohës dhe të vendit, ngjarjet zhvillohen brenda 24 orëve në qytetin e Ulqinit.  Autori shpalos në sytë e lexuesit një univers të tërë karakteresh.

Libri “Bir” është hedhur në treg nga botimet “IDK”.

 

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top