Monday , February 17 2020
Lajmi i fundit

Nimanbegu: FORCA DO TË PËRKRAHË QEVERINË E MALIT TË ZI

Genci NimanbeguNënkryetari i Forcës së re demokratike dhe deputeti i kësaj parti në Kuvendin e Malit të Zi Genci Nimanbegu ka deklaruar për „Dan“ se Forca do të votojë pro votëbesimit të Qeverisë së kryeministrit Millo Gjukanoviq.

Ai theksoi se, përkundër nisjes së iniciativës nga ana e Qeverisë, grupi punues për kthimin e besimit në procesin zgjedhor duhet të vazhdojë punën.

„Sa i përket Forcës, synimi jonë përfundimtar është të përmirësohet ligji zgjedhor kur bëhet fjalë për Shqiptarë“, tha Nimanbegu.

3 comments

  1. Po normal se do ta perkraheni Baba Milon se keni interes karrigen pushtetin, hajnin , po nji MUT jeni edhe JU si gjith te tjeret vec paraqiteni ne popull sikur ju jeni ma te miret.

  2. LARG-NGA-ULQINI

    Z. Nimanbegu, ju cdo here e keni perkrah partine ne pushtet. Shkruan filozofi i madh gjerman Immanuel Kant: “Njeriu është i bërë prej drurit aq të shtrembër, saqë prej tij s’mund të bëhet diçka e drejtë. Kur politika dominohet prej drurëve të shtrembër, orientimi nuk mund të jetë i drejtë.

  3. Këta matrapaza nuk dijnë të vlersojnë momentin sepse i ka verbuar interesi personal;, konflikti ndërpartiak shqiptarë për primat e bënë të pamundur që të gjykojnë mençur.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top