Friday , May 24 2019
Lajmi i fundit

Nrekiq: DO TË KETË PUSHTET MBAS RAUNDIT TË DYTË TË NEGOCIATAVE

Stari grad UlcinjKryetari i Këshillit komunaë të Partisë demokratike të socialistëve Loro Nrekiq ka shprehur bindjen që Ulqini së shpejti do të fitoj pushtet të ri. “Presim takimin e partive shqiptare dhe përgjigjen përfundimtare. Mendoj që nuk do të vij deri tek marrëveshja e tyre”, tha ai për “Dnevne novine”.

Sipas fjalëve të tija, nuk është mirë që disa individ për shkak të karriges kërkojnë të bëhen kryetarë të komunës dhe theksojnë njëfarë patriotizmi”.

Kryetari i PSD-së në Ulqin Selim Resulbegoviq ka deklaruar që për këtë komunë do të jetë më së miri që pushtetin ta formojnë dy parti qytetare dhe dy shqiptare, gjegjësisht PDS, PSD, koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve. “Ky opsion do të ishte më i miri” shtoi ai.

7 comments

  1. Z. Loro, meqe DPS ka marre votat e shumices se shqiptareve, e asnje nga lidert e tjere, s’po flasin. Del e shpreh ngushellime per kangetaren ma te madhe shqiptare Vace Zela qe vdic sot.

  2. Po cka lyp ky i sdp-es qe flet pa pas te drejt aspak se vetem dy kshilltar ka, Loroja ka fitu 9 ma se shumti nder te tan dhe i takon me zgjedh partneret per bashkeqeverisje pa marr parasyesh a na pelqen ne apo jo,por njikyt qe i lutet per interesa personale nuk munem mi kuptu si ja lidhin deklaratat e Loros me te tijat, nuk e di perse nuk reagon zoti Loro ala….

  3. Nese nuk e di po te tregoj une pse : sepse te gjith e dijn por si duket vetem ti e shoket e tu nuk e dijn apo e dijn mir fare por nuk jan ne gjendje ta pranojn , sepse gjelozia flet prej jush , e jo ajo cka asht me te vertet reale .Se njiky njeri asht i vetmi qe ka dhan rrezulltate ne pushtetin e kaluarr, i vetmi profesionist qe munde me fol per rrezulltatet e arritura , i vetmi si e ka pru nji profesionit ne vend te caktuar e pa i takuar asnje partie . Prandaj flet edhe ka te drejt me fol edhe gjith ja napin per te drejt , por mir tha dikush ne tvt gjat debatave zgjedhore # se ktu tek ne te gjitha mund ti falin por vetem suksesin jo # e ky asht nje njeri profesinist ne radh te par , e me politik asht tue u marr vetem e vetem per te miren e ketij qyteti .

  4. Sefer ti je taxist e rri aty mir fart je, leja politiken atyne qi kajn pak shkolla e diploma mas vejdit.
    Per ket arsy na nollin ne kci gjanash cka na nollen se taxisti, konobari, portiri, vozači etj etj dojn mu marr me politik e disa per fat te keq edhe pa kajn sukses, pa i marrin pozitat pa shkoll e pa merita.

  5. Haj na njifni nji te mir qi ka ba ky edhe planin e marines qi e ka ba edhe aja nuk fukcjonen si lypet edhe I ka mare paret per te 2 her ma teper se lypet.A bele ate ndertesen si e ka ba lima ke deti se vec aj guxen se punen me te mirat detare leni pash zotin ata pun kallxoni tijerakuj kush nuk isht prej Ulqinit

    • Ose se ke dit arkiteti munet me ba projektin si ka mu duk nji gja e me ligj lypejn mi ba profesionist tjer projektet e strujave ujit edhe erave,e sa per lima jan tan me leje e me kumunalije pagumun aty morsko dobroja ska kergja, se me pas skishe pas ngjit me ndertesa shpija tjera gaditun si kajn njisoj sprat,o je gjeloz o je i pak i kufizumun ,u me qillim po flet pralla sa pa shaf.

  6. A din sa can krytin selimi per pushtet,a keni harru kur e bavi dps-in me dal zgjedhje prep para kater viteve,edhe ose i kajn ofru gjithqka, pernjimen manoni se selimi pa lodhet per pushtetin e ulqinit ,shum jeni ty u rrejt ,aj e ka njisej ,muneni me vu ken dush pushtet ulqinit vetem selimi ose don diqka podgorica e ka amin, cungu kur e ka pa rispekten si e kajn ndaj selimit nga tan pa mar parasysh ciles parti takojn ka plas fare se acish statusit nuk munesh mi ble me pare si ka manu cungu mi ble, a qysh aty esht mundu me ja cil gropen se ka dasht mi pas statusin e ti ,vetem kat nuk thojn kur dan me ja cil gropen dikujt at grop bijen vet mren.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top