Friday , August 23 2019
Lajmi i fundit

Nrekiq: KËSAJ HERË NUK JA JAPIM KUJT FUNKSIONIN E KRYETARIT TË KOMUNËS

Loro NrekiqKryetari i Këshillit komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve Loro Nrekiq deklaroi se kjo parti në negociata të cilat fillojnë nesër do të insistojë në vendin e kryetarit të Komunës së Ulqinit.

“Kësaj herë këtë funksion nuk ja japim kujt”, tha Nrekiq për “Dan”.

Ai nuk e përjashtoi mundësinë që ndonjë parti me të cilën PDS-ja është në koalicion në nivel shtetëror ose lokal të mbes në opozitë.

“Do të shohim si do të shkojnë negociatat dhe nuk dëshiroj të flas para kohe. E di çfarë kërkojmë ne dhe në çka do të insistojmë”, shtoi Nrekiq.

2 comments

  1. Brravo Loro, gjithkuj aja cka i taken. Kur e permen se denji partner pi pushtetit shtetror munet me met ne opozit, mu kujtej aja cka kam than menjiher 2 dit mas zgjedhjeve- Forca isht problem per ju edhe me tan mundsit keni me luftu si mas me qen pjes e pushtetit
    Kja isht gja e mir per ju par edhe per Ulqin, se ekspertat e Forcen i kan ba dam Ulqinit ma shum se kazinot e Gzimit. Nuk kam votu asnjiher, per asnji parti per shkak se jan tan njisej, dojn fotelat edhe xhepat plet. Per popull si interesen kerkuj. Vec, mir isht mi nrru hajnat denjiher si mas mi vjedh nji njeri tana, tja shof hajrin ma dakush

Komento te Prroni Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top