Friday , November 27 2020
Lajmi i fundit

Nrekiq: PËR PËRHAPJEN E VIRUSIT S’JANË FAJTORË HOTELIERËT, POR DASMAT

Loro NrekicKryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq deklaroi se duhet të hapen kafenetë dhe restorantet sepse, siç tha ai, ato sjanë fajtorë për përhapjen e koronavirusit por janë dasmat dhe ahengjet tjera.

“Hotelierët i kanë respektuar masat dhe asnjëri nuk u infektua aty. Tani ato me të drejtë protestojnë”, tha ai për Antena M.

Ai shtoi se edhe Trupi Nacional Koordinues pajtohet që lokalet duhet të punojnë, ndërsa të premten, rreth kësaj teme, do të bisedojë me përfaqësuesit e Institutit për Shëndetin Publik.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top