Wednesday , October 16 2019
Lajmi i fundit

Nrekiq: PLAZHISTËVE VITIN E ARDHSHËM T’I ZVOGËLOHET QIRAJA PËR 20 PËR QIND

Loro NrekicQiramarrësit e plazheve pësuan dëme të mëdha në natën në mes të martës dhe të mërkurës nga stuhia e fuqishme e cila preku Ulqinin.

U dëmtuan pothuajse të gjithë baldahinët dhe çadrat prej kallami, si dhe një numër i madh i shazllonëve në Plazhin e Madh.

Prandaj kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq i dërgoi propozimin Ndërmarrjes Publike për Menaxhimin e Të Mirave Detare që vitin e ardhshëm çmimi i qirasë të zvogëlohet për 20 për qind.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top