Tuesday , June 18 2019
Lajmi i fundit

Nrekiq uroi festën e Krishtlindjeve: URIMI EDHE PËR KRYEIPESHKVIN E TIVARIT

Ljoro Nrekic, Loro NrekiqKryetari i Ulqinit Loro Nrekiqi i ka uruar të gjithë besimtarët katolikë me rastin e festës së  Krishtlindjeve.

Në mesazhin  e tij ndër të tjera thuhet:

Të dashur besimtarë!,,Sonte është nata e Kërshëndellave, një festë kjo e paqes, dashurisë dhe solidaritetit mes njerëzve”

“Uroj që kjo natë festive dhe e shenjtë për qytetarët e besimit katolik të sjellë sa më shumë gëzim, dashuri dhe harmoni në familjet tuaja.”

Kryetari Nrekiq telegram urimi i ka dërguar dhe kryeipeshkvit  të Ipeshkvisë  së Tivarit , Imzot Rrok Gjolleshaj .

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top