Sunday , September 27 2020
Lajmi i fundit

Nrekiq uron besimtarët musliman: Urime Fitër Bajrami!

 

Loro NrekiqKryetari i Ulqinit Loro Nrekiqi ka uruar besimtarët musliman për festën e Fitër Bajramit.

,,Urime festën me dëshirat më të sinqerta për shëndet, mirëqenie dhe harmoni në familejt tuaja. Ditët e mira si kjo, vijnë pas një përkushtimi dhe sakrificash. Fitër Bajrami sjell fuqi të madhe shpirtërore, përforcon besimin e njerëzve në të mirën, drejtësinë dhe nxisin dëshirën për respektim të ndërsjelltë, mirëkuptim e solidaritet. Këto janë vlerat të cilat çojnë drejt një jete më të qetë dhe më të lumtur.

Qofshi çdo herë të lumtur dhe festofshim çdo herë së bashku”, thuhet në urimin e Nrekiqit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top