Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

Organizata Turistike: MË SË SHUMTI MYSAFIRË NGA SERBIA, PO KTHEHEN GJERMANËT

Panorama Jadran. Mala plazaNë rivierën e Ulqinit çdo i pesti mysafirë i regjistruar është nga Serbia, tregojnë të dhënat zyrtare të Organizatës Turistike.

Në vend të dytë, për nga numri i ardhjeve, janë mysafirët nga Bosnja dhe Hercegovina (13,45), pastaj nga Kosova (13,25), Rusia (9,5) dhe Shqipëria (7,82).

Të dhënat tregojnë se në mënyrë të konsiderueshme u rrit numri i turistëve nga Gjermania (7,6), të cilët para tridhjetë vitesh ishin mysafirët e huaj më të numërt në këtë qytet.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top