Wednesday , November 21 2018
Lajmi i fundit

Ostros: TË SHTUNËN MBAHET „DITA E GËSHTENJËS“

Kesten, GështenjaManifestimi tradicional „Dita e Gështenjës“ do të mbahet për të 11 herë me 18 nëntor, në qendër të Krajës, në Ostros, mëson Portali Ul-info.

Sipas fjalëve të anëtarëve të Këshillit organizues, pritet numër i madh i mysafirëve nga Mali i Zi dhe Shqipëria.

Është paralajmëruar që të shtunën të organizohet evenimenti i dedikuar gështenjës dhe specialiteteve nga kjo bimë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top