Sunday , July 22 2018
Lajmi i fundit

OT: MYSAFIRË 30 PËR QIND MË SHUMË SE VITIN E KALUAR

Plazhi i vogel, Mala Plaza, PanoramaOrganizata turistike ka njoftuar se në rivierën e Ulqinit këto ditë pushojnë 42.516 mysafirë të regjistruar.

Në krahasim me vitin e kaluar kjo është për 30 për qind më shumë.

Gati 90 për qind e mysafirëve pushojnë në akomodim privat.

Në hotele janë të vendosur 4.764, ndërsa në kampe dhe pushimore 575 turistë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top