Wednesday , December 11 2019
Lajmi i fundit

OT: NË RIVIERËN E ULQINIT PUSHOJNË RRETH 41.500 MUSAFIRË

Panorama, Kalaja, Stari gradNë rivierën e Ulqinit pushojnë 41.497 mysafirë, kumtuan për Portalin Ul-info nga Organizata Turistike.

Numri më i madh i mysafirëve, 34.728, është regjistruat në akomodimin privat, ndërsa në hotele pushojnë gati gjashtë mijë turistë, ndërsa në kampe dhe pushimore rreth 800.

Në krahasim me të njëjtën periudhë vitin e kaluar u evidentuan 11 për qind më shumë musafirë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top