Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

OT: NË RIVIERËN E ULQINIT PUSHUAN TURISTËT NGA 109 SHTETE

Ulqin, Ulcinj, PanoramaGjatë këtij viti në rivierën e Ulqinit pushuan mysafirët nga të gjithë kontinentet, njoftohet nga Organizata Turistike.

Të dhënat zyrtare tregojnë se në Ulqin pushojnë turistët nga 109 shtete.

Përndryshe, më së shumti mysafirë të regjistruar ishin nga Serbia, 22 për qind, pastaj Kosova 15,3, Bosnja dhe Hercegovina 13,3, Rusia dhe Shqipëria nga 8, ndërsa nga Gjermania 7,4 për qind.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top