Tuesday , December 10 2019
Lajmi i fundit

OT: NË ULQIN PUSHOJNË AFËR 56 MIJË MYSAFIRË TË LAJMËRUAR

Plazhi i vogel, Mala Plaza, PanoramaMadje 40 për qind më shumë mysafirë të lajmëruar se një vit më herët pushojnë në Ulqin, tregojnë të dhënat e Organizatës Turistike.

Siç theksohet, të premten në rivierën e Ulqinit janë evidentuar 55.674 turistë.

Në hotele pushojnë 6.159, në kampe dhe pushimore 850, ndërsa në akomodim privat janë të regjistruar 48.755 turistë.

Pothuajse 98 për qind e mysafirëve janë me pasaportë të huaj.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top