Sunday , February 23 2020
Lajmi i fundit

OT: PREZANTOHET OFERTA E ULQINIT NË BERLIN

ITB BerlinDelegacioni i Organizatës turistike të Ulqinit, në krye me drejtorin Fuad Haxhibetin, ka udhëtuar për në Gjermani ku do të prezantojnë këtë javë ofertën e kësaj komunë për sezonin e ardhshëm në Panairin internacional të turizmit (ITB) në Berlin.

ITB është panairi më i rëndësishëm botëror i turizmit, i cili do të mbahet prej me 8 deri me 12 mars në kryeqytetin Gjerman.

Pritet që në këtë panair të marrin pjesë gati 200 mijë pjesëmarrës, prej të cilëve rreth 140 mijë profesionit nga fusha e turizmit dhe udhëtimit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top