Thursday , July 19 2018
Lajmi i fundit

Otrant Olympic: PREZANTOHET TRAJNERI, FILLOJNË PËRGATITJET PËR SEZONIN E RI

Otrant Olimpik 1Në sallën e Kuvendit Komunal të Komunës së Ulqinit u prezantua trajneri i ri i ekipit të parë të Klubit futbollistik Otrant Olimpik Millovan Minja Preleviq.

“Është nder që ky person me nje dije dhe eksperiencë të jashtëzakonshme do jete pjesë e klubit dhe në këtë mënyrë do të jape kontribut edhe në në fushën e blertë”, thanë nga udhëheqësia e këtij klubi.

Ndërkohë është organizuar edhe thirrja zyrtare në emër të klubit dhe u caktua fillimi zyrtar i përgatitjeve me 06.07.2017. në qendrën sportive “Causheviq”.

Trajneri i deritanishëm, Xhemal Kapllanbegu do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit dhe do të kryejë funksionin e zv. trajnerit.

One comment

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top