Friday , January 15 2021
Lajmi i fundit

Pajoviqi Gjukanoviqit: MOS E ANULO VULLNETIN E ULQINAKËVE

Darko Pajovic, Darko Pajoviq“Partia demokratike e socialistëve në mënyrë jodemokratike dhe me dhunë do të tentoj të anuloi vullnetin e qytetarëve të Ulqinit”, deklaroi për agjencinë Mina, lideri i Malit të Zi Pozitiv Darko Pajoviq.

Ai vlerësoi që kryetari i PDS-së Millo Gjukanoviq duhet ti pranoi humbjet me pak më shumë dinjitet.

Sipas fjalëve të tija, është e papranueshme që ti dërgohen mesazhe kërcënuese Ulqinakëve dhe që publikisht të shantazhohen subjektet politike të cilët nuk dëshirojnë bashkëpunim me partinë në pushtet.

“Kjo është sjellje antidemokratike dhe antievropiane. Ulqinakët dhe partitë të cilëve ato ja dhanë besimin kanë shfrytëzuar të drejtën e vet të vendosin si dhe kush do të drejtoi qytetin dhe për këtë gjë duhet ti urojmë. Nuk kam dilemë që PDS do të tentoi në mënyrë jodemokratike dhe me dhunë të anuloi vullnetin zgjedhor të qytetarëve të Ulqinit”, tha Pajoviq.

5 comments

  1. tja ksihte dasht ke te miren ulqinakeve e shqipetareve ,e kishte perkrah amandmanet e pakicave,por mvjen keq qe edhe Dritani asht tuj ra ne lojrat e tyre ,por me sa duket nuk i ka emocionet e duhura te Shqiptarit,pershendetje …

  2. I ka perkrah. Ky edhe deputetet e partis tij. DPS nuk i ka perkrah, ka votu abstenim. pernjate ken ra amandamentet.

    • ja mar zatni je gabim,ja se pa du mi livdu se kap njinin perplas per tjetrin,par pozitivna e ka nji gabim te madh se kan urrejtje tmadhe per dps e nuk shikojn kujn i bajn keq vec per mi shku kunder dps,e kja gja ka mu pa seshpejti edhe ne komun te Ulqinit 😀 pershendetje

  3. Negativ je tuj fol te paverteta,qe Dritani nuk ka votu amandametet.Konstatimet e tua jen qellimkeqe.

  4. O negativ te kalxen fjala vet se kur çohesh natje manen negativ dallim me kta pozitivnës qe manojn e punojn pozitiv por me vjen keq se si munesh mi perkrah dps e dot thoja edhe mi votu me siguri te kan premtu denji ven pune shkoll a gjygj a ku me dit se ku por mos u merr vetem me amandamente por merru me vene pune ne ulqin se ku kena qen dikur e ku jena sat me pun ..e dps dps ka me met gjithmon deri sa e ka mretin millo i vetmi ne evrop ne pushtet..

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top