Tuesday , March 31 2020
Lajmi i fundit

Panairi i librit: FILLIMI ME 10 GUSHT

“Panairi i librit” këtë vit do të filloj me 10 gusht, mëson jozyrtarisht UL-info. Arsye e shtyrjes dyjavore është kërkesa e disa shtëpive botuese nga Maqedonia të cilat theksuan që nuk mund të vijnë në Ulqin gjatë muajit të Ramazanit.

Ky manifestim organizohet për të 13 herë dhe tashmë është bërë tradicional. Organizatorët, komuna e Ulqinit dhe Qendra kulturore, presin që në këtë panair do të mblidhen më shumë botues nga vendi dhe jashtë se vitin e kaluar, kur manifestimi ishte tejet modest.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top